Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiąc dziewczynek w Midlands stosuje antykoncepcje

Tysiąc dziewczynek w wieku 13 – 14 lat mieszkających na terenie Midlands stosuje tabletki antykoncepcyjne. Tak wynika ze statystyk opublikowanych przez Health & Social Care Information Centre.

Połowa z nich zamieszkuje East Midlands, gdzie stanowią 2,4% wszystkich dziewczynek w tym wieku. Jest to najwyższa średnia krajowa. W West Midlands tylko 1,3 na sto dziewczyn sięga po taką antykoncepcję, co daje wynik niższy niż średnia krajowa.

Rzeczniczka Prasowa Pro Life Alliance uważa, że taka sytuacja oznacza, że to na dziewczętach spoczywa całkowita odpowiedzialność za antykoncepcję, jednocześnie nie dając im żadnego zabezpieczenia przez chorobami przenoszonym drogą płciową. Co więcej, lek tworzony z myślą o dorosłych jest stosowany przez dzieci. Kobieta uważa to za absurd – podczas gdy pielęgniarka szkolna nie może dać dziecku tabletki przeciwbólowej bez zgody rodzica, to samo dziecko może sięgać po antykoncepcję doustną wcale nie pytając rodziców o pozwolenie.
W zeszłym roku w całej Anglii 6.600 dziewcząt zażywało tabletki antykoncepcyjne, stanowiąc 1,6% wszystkich kobiet biorących pigułki.

Richard Essery z Brook Advisory Clinic, która zajmuje się doradzaniem niepełnoletnim w kwestiach seksualnych, uważa że łatwiejszy dostęp do antykoncepcji to nic złego oraz podkreśla, że młode osoby poniżej 16 roku życia mogą zyskać dostęp do antykoncepcji bez zgody rodziców jedynie wtedy, gdy lekarz bądź pielęgniarka uznają, że jest na to gotowy. Podkreśla też, że wielu z nich ma zgodę swoich rodziców na stosowanie antykoncepcji, a zadaniem Advisory Clinic jest rozwianie ich wątpliwości oraz i udzielenia odpowiedzi na pytania.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Jeden na pięciu inżynierów w UK jest imigrantem
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair pozwoli na drugi darmowy bagaż