Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dwie godziny Internetu dziennie wystarczy

Według najnowszych badań naukowców z University of New Mexico, nastolatki nie powinny spędzać więcej niż 2 godziny przy Internecie dziennie. Wielu rodziców nadal nie ma pojęcia, jaki media internetowe mają wpływ na ich dzieci - podaje The Telegraph.

Dr Victor Strasburg, prowadzący badania, ostrzega, że wszyscy 14-letni chłopcy mający w swoich sypialniach dostęp do Internetu, oglądają filmy pornograficzne. W związku z tym radzi rodzicom, aby wynieśli komputery i inne podobne urządzenia z ich pokoi, a także ograniczyli dostęp do Internetu do dwóch godzin rozrywki, w tym korzystania z serwisów społecznościowych, jak np. twister czy facebook, a także oglądania filmów.

Z przeprowadzonych obserwacji wynika też, że aż dwoje na pięcioro dzieci używało telefonu komórkowego lub tabletu zanim jeszcze nauczyło się składać pierwsze zdania. 38% dzieci w tym wieku używało tych urządzeń, by grać w gry lub oglądać filmy. Dla porównania, w 2011 r. odsetek ten wynosił 10%. Obecnie, przeciętne dziecko spędza około godziny dziennie przed różnymi monitorami, głównie telewizorem lub komputerem.

Vicky Rideout, autorka raportu Zero to Eight: Children's Media Use in America, 2013, sama była zdziwiona gwałtownością tej zmiany. Tłumaczyła też, że „winne” są tablety i smartfony, które znacznie ułatwiły obsługę urządzeń. Żeby grać w gry komputerowe czy video potrzebne są konkretne umiejętności, w przypadku urządzeń, które wystarczy dotknąć palcem, właściwie nie ma limitu wieku.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Policja opublikowała zdjęcia mężczyzny podejrzanego o kradzież £3000
 Czytaj następny artykuł:
Pijany kierowca skazany na 9 lat