Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Co drugie dziecko widziało rodziców pijanych

46 proc. dzieci w wieku 10-14 lat widziało rodziców pijanych. Prawie jedna trzecia z nich przyznała, że zdarzyło się to więcej niż jeden raz – wykazały badnia przeprowadzone przez organizację Drinkaware na grupie 1000 respondentów. Jednocześnie spośród anietowanych dorosłych 42 proc. osób zaprzeczyło, jakoby wyznania dzieci zgadzały się z rzeczywistością.

Ważne, żeby zrozumieć, jak istotny wpływ na kształtowanie postaw dzieci wobec alkoholu ma to, co mówią i robią ich rodzice – podkreśla Elaine Hindal, dyrektor Drinkaware. Jeśli dziecko widzi matkę czy ojca, spożywających alkohol, samo w przyszłości najprawdopodobniej również będzie powielać tego typu zachowania.

Opiekunowie muszą zdać sobie sprawę, że są dla najmłodszych wzorem do naśladowania. Powinni tym samym dawać pociechom dobry przykład, wspierając proces wpajania im reguł dotyczących picia napojów wyskokowych i informowania o ryzyku, jakie niesie alkohol.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Jaguar Land Rover otwiera nowy magazyn?
 Czytaj następny artykuł:
Coraz więcej Polaków ubiega się o brytyjskie obywatelstwo