Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Niechciana płeć dziecka powodem aborcji

Lekarze we Wielkiej Brytanii mogą wykonywać legalne aborcje ze względu na płeć dziecka. Nie ma żadnej ustawy, która zakazywałaby zabijania nienarodzonych ze względu na „złą” płeć – stwierdził Keir Starmer.

Wypowiedź Starmera, dyrektora ds. publicznych postępowań sądowych, padła w związku z przypadkiem dwóch lekarzy, którzy w brytyjskich klinikach przeprowadzili aborcje ze względu na płeć. Gazeta „Daily Telegraph” odkryła tę sprawę w 2012 roku. Lekarze z Birmingham i z Manchesteru zostali sfilmowani, gdy zgadzali się dokonać aborcji, bo rodzice nie chcieli mieć dziewczynki.

Po niemal roku od wykrycia sprawy, prokuratura uznała, że nie będzie ścigać lekarzy z mocy prawa.

Organizacja „Christian Legal Centre” ostro zareagowała na opinię Keira Starmera. Stwierdziła min., że okazuje się, iż brytysjkie prawo aborcyjne „nie jest warte papierka” na którym je zapisano. Organizacja zapowiedziała też, że podejmie kroki prawne, by zmienić obecną sytuację, która dopuszcza nadużywanie niejasnego prawa aborcyjnego.

Brytyjski związek lekarzy „British Medical Association” stwierdził z kolei, że w niektórych przypadkach abortowanie płodu ze względu na jego płeć jest legalne, jakkolwiek jest to czyn nieetyczny.

Źródło: fronda.pl
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Birmingham City Council uruchamia program pożyczek na rozpoczęcie działalności
 Czytaj następny artykuł:
Video - Kierowca ciężarówki mył zęby jadąc autostradą