Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Matki wychowujące dzieci są zmuszane do pracy

W wyniku kontrowersyjnych rządowych reform w ciągu ostatnich dwóch lat do pracy musiało powrócić więcej matek, niż w przeciągu ostatnich 15 lat – wykazują badania opublikowane przez Office for National Statistics. Brytyjczycy obwiniają rząd o niszczenie tradycji rodzinnych.

Od 2011 r. blisko 200 tys. matek w rodzinach z obojgiem rodziców i dziećmi na utrzymaniu podjęło decyzję o powrocie do aktywności zawodowej, podczas gdy w latach 1996-2011 podobne kroki podjęło jedynie 185 tys. kobiet.
Rekordowa liczba pracujących matek jest wynikiem zmian w zasadach przyznawania świadczeń na dzieci. Obecna polityka rządu jest odbierana przez Brytyjczyków jako wymuszanie przez władze na kobietach (wychowujących nawet bardzo małe dzieci) powrotu do obowiązków służbowych i uniemożliwienia skorzystania z ulg przewidzianych dla małżeństw.

Organizacje wspierające prawa rodziców twierdzą, że dane statystyczne ukazują upadek polityki Davida Camerona, który obiecywał, iż wprowadzi w Wielkiej Brytanii najbardziej przyjazne rodzinom rządy w historii.

Przeprowadzony sondaż wykazał również, że począwszy od 1990 r. o jedną piątą zwiększyła się liczba Brytyjek wychowujących dzieci i pracujących. Ogólna liczba matek zajmujących się karierą zawodową zwiększyła się o 800 tys. Od roku 1996 i obecnie wynosi 5,3 mln.


-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Obława na farmie w Walii. Policja wyzwoliła polskiego niewolnika
 Czytaj następny artykuł:
Nowa poczta w centrum handlowym New Square