Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Joe Biden w Wielkiej Brytanii: Nie szukamy konfliktu z Rosją

Po wylądowaniu w Kornawlii Joe Biden przemówił do około tysiąca amerykańskich żołnierzy i ich rodzin w bazie sił powietrznych w Midenhall w Wielkiej Brytanii.

Biden odniósł się do nadchodzącego spotkania z Władimirem Putinem w Genewie.


- Nie szukamy konfliktu z Rosją. Chcemy stabilnej i przewidywalnej relacji. Nasze państwa mają ogromną odpowiedzialność, głównie, jeśli chodzi o umowy dotyczące ograniczenia zbrojeń. Biorę te zobowiązania bardzo poważnie. Ale mówię jasno: Stany Zjednoczone zareagują w sposób zdecydowany i dotkliwy, kiedy rząd rosyjski podejmie szkodliwe działania. Pokazaliśmy to wcześniej. Damy do zrozumienia, że za łamanie suwerenności innych demokracji grożą konsekwencje w każdym kraju, nie tylko w USA i Europie - stwierdził Joe Biden.

Spotkanie z Putinem zaplanowane jest na 16 czerwca i odbędzie się Villa La Grange w Genewie.

Wcześniej Biden weźmie udział w szczycie G7, a potem uda się do Brukseli na spotkanie z przywódcami NATO i Unii Europejskiej.


Prezydent USA Joe Biden przyleciał wieczorem do Kornwalii na szczyt G7. Prezydencki Air Force One wylądował na lotnisku w Newquay.

To pierwsza wizyta Bidena w Europie. Szczyt G7 trwać będzie od 11 do 13 czerwca i ma dotyczyć zmian klimatycznych i walki ze skutkami pandemii COVID-19.


Żródło:x-news

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
21 czerwca zostanie zniesiona tylko część ograniczeń dystansu społecznego?
 Czytaj następny artykuł:
Johnson skrytykowany za lot odrzutowcem na szczyt G7, na którym będą omawiane zmiany klimatyczne