Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Petycja: Pozwólcie rodzicom zabrać dzieci ze szkoły na 1 tydzień w roku szkolnym

Na stronie parlamentu brytyjskiego pojawiła się petycja, domagająca się uchwały, która by pozwoliła rodzicom zabrać dzieci ze szkoły na 1 tydzień w roku szkolnym.

Takie rozwiązanie pozwoliłoby na oszczędzenie pieniędzy na wyjazdy wakacyjne, które są dużo tańsze w czasie trwania roku szkolnego. Biedniejszym rodzinom, których nie stać na wyjazd zagraniczny sezonie dałoby to szanse na wspólny rodzinny wyjazd.

Petycję stworzyła Carol Louise Costa i do tej pory podpisało ją już ponad 16000 osób.


Zgodnie z brytyjskim prawem rząd musi odpowiedzieć na wszystkie petycje, które otrzymają ponad 10 000 podpisów. Petycje, które podpisze 100 000 osób zostaną rozpatrzone w Parlamencie.

Carol Louise Costa napisała pod petycją:

„Mam dość zawyżonych opłat za rodzinne wakacje podczas przerw szkolnych. To niesprawiedliwe, że rodziny płacą zawyżone koszty wakacji właśnie dlatego, że trwają wakacje szkolne. Trzeba z tym walczyć, aby ciężko pracujące rodziny mogły sobie pozwolić na zabranie dzieci na tańsze wakacje.


Jako mama trójki dzieci rozumiem znaczenie edukacji i to, jak ważna jest dla pomyślnego rozwoju naszych dzieci obecność na zajęciach, ale ważny jest również wysokiej jakości czas spędzony z rodziną.

Wiele rodzin nie może sobie po prostu pozwolić na wyjazd w czasie wakacji szkolnych. Musimy pozwolić, aby ciężko pracujący rodzice mogli wyjechać na wakacje z dziećmi w czasie, w którym ceny nie są zawyżone.”

Zgodnie z obecnym prawem dzieci nie można zabierać ze szkoły w czasie trwania roku szkolnego, a za nieautoryzowane nieobecności rodzicom grozi kara.


Kara dla jednego rodzica, za jeden dzień nieobecności jednego dziecka wynosi £60, jeśli zostanie wypłacona w ciągu 21 dni, po tym terminie kara wzrasta do £120.

Petycja jest dostępna pod poniższym linkiem:

petition.parliament.uk

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Pościg jak z filmu. Mężczyzna uciekał przed policją skradzionym ambulansem
 Czytaj następny artykuł:
T. May: Brak poparcia parlamentarnego dla porozumienia ws. opuszczenia Unii może oznaczać brak Brexitu