Wiadomości
40 Irakijczyków zatrzymanych na granicy polsko-niemieckiej
Niemiecka policja zatrzymała 40 Irakijczyków, którzy nielegalnie przedostali się przez granicę z Polską w okolicach Łęknicy. Migranci twierdzą, że przemytnicy w nocy z wtorku na środę przywieźli ich ciężarówką w okolice przejścia granicznego.
Niemiecka policja zatrzymała 40 Irakijczyków, którzy nielegalnie przedostali się przez granicę z Polską w okolicach Łęknicy. Migranci twierdzą, że przemytnicy w nocy z wtorku na środę przywieźli ich ciężarówką w okolice przejścia granicznego. Wszyscy - mężczyźni, kobiety i dzieci - są członkami jednej rodziny.Policja otrzymała sygnał od taksówkarza z Bad Muskau, którego obcokrajowcy prosili o podwiezienie do Berlina lub Frankfurtu. Podczas akcji, w której wykorzystano także śmigłowiec, funkcjonariusze natknęli się na kilka grup migrantów.
Rzecznik policji w Goerlitz Michael Engler tłumaczył, że aktualnie ustalana jest tożsamość zatrzymanych. Kiedy procedura zostanie zakończona imigranci trafią do najbliższej placówki Federalnego Urzędu Migracji i Uchodźców. Michael Engler nie krył zaskoczenia, iż pomimo prowadzenia wspólnych patroli przez polskich i niemieckich pograniczników, tak duża grupa imigrantów była w stanie niezauważenie przekroczyć granicę Polski z Niemcami.
czwartek, 14 września 2017 07:22
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają 500 GBP dodatku bezpośre…
Rachunki za energię w Wielkiej Brytanii znów rosną od stycznia: Ofgem po…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii zmagają się z rosnącymi kosztami n…
Wielka Brytania zaostrza kontrole benefitów. DWP może przeszukiwać domy …
Osoby, które legalnie przybyły do Wielkiej Brytanii po 2021 roku będą mu…
Dodatek 25 GBP z powodu mrozów wpłynie na konta bankowe tysięcy rodzin w…
Migranci przybywający do Wielkiej Brytanii nie otrzymają świadczeń, dopó…






