Wiadomości
Po ataku, Szwedzki premier zapowiada koniec z masowym napływem imigrantów
Stefan Löfven zapewnił, że jego kraj zmieni swoje liberalne nastawienie twierdząc, że już nigdy więcej nie będzie przyzwolenia na masową imigrację, jak ta wywołana kryzysem uchodźczym w 2015 roku – pisze Daily Mail.
W piątkowe popołudnie obywatel Uzbekistanu Rachmat Akiłow ukradł ciężarówkę i celowo wjechał w pieszych spacerujących po głównej ulicy zakupowej znajdującej się w centrum Sztokholmu.
Wczoraj ujawniono, że w grudniu szwedzkie władze odmówiły mężczyźnie przyznania azylu. Decyzja była ostateczna. Akiłow otrzymał cztery tygodnie na opuszczenie kraju. Był poszukiwany przez policję oraz służby imigracyjne. Udało mi się uniknąć zatrzymania i deportacji, ponieważ ciągle podawał fałszywe adresy.
Löfven oświadczył wczoraj, że każdy, komu odmówiono wydania zezwolenia na pobyt w Szwecji, powinien wrócić do swojej ojczyzny. Premier dodał, że takie sytuacje ogromnie go frustrują, ponieważ jeśli imigrant nie otrzymał wizy, to musi wyjechać.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Anglia szykuje się na śnieg i –9°C. Met Office ostrzega osiem regionów

Wielka Brytania uruchamia kolejne dodatki do 200 GBP na koszty życia

EasyJet w ogniu krytyki. Brytyjski regulator uznał, że linia wprowadzała…

Rachunki za wodę w Wielkiej Brytanii pójdą w górę. Oto dokładne kwoty i …

Wielka Brytania przedłuża wsparcie na rachunki za energię. Miliony gospo…