Wiadomości
Przez Brexit pracę w City może stracić 100 tys. osób - zapowiada Merkel i Juncker

Przyszłość około 100 tys. miejsc pracy w londyńskim City jest zagrożona. Ma to związek z wypowiedzią bliskiego sojusznika niemieckiej kanclerz Angeli Merkel oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Jego zdaniem po Brexicie City trzeba będzie przenieść na teren państwa będącego członkiem Unii Europejskiej.
Przyszłość około 100 tys. miejsc pracy w londyńskim City jest zagrożona. Ma to związek z wypowiedzią bliskiego sojusznika niemieckiej kanclerz Angeli Merkel oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Jego zdaniem po Brexicie City trzeba będzie przenieść na teren państwa będącego członkiem Unii Europejskiej.Manfred Weber - lider centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej, czyli największego ugrupowania w Europejskim Parlamencie, do którego należą zarówno Merkel, jak i Juncker, powiedział dziennikarzom, że system rozliczeniowy euro po Brexicie nie będzie mógł funkcjonować w Wielkiej Brytanii.
Taki rozwój wypadków będzie ogromnym ciosem dla brytyjskiej gospodarki. Już sześć miesięcy temu przewodniczący londyńskiej giełdy papierów wartościowych Xavier Rolet poinformował, że aż 100 tys. etatów w City może zostać zlikwidowanych, jeśli sektor ten straci możliwość przetwarzania denominowanych w walucie euro transakcji.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

DWP wstrzymuje benefity 356 tysiącom osób w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania: rachunki za energię spadną nawet o 200 GBP od kwietnia

HMRC wprowadza ogromne zmiany dla podatków Wielkiej Brytanii

Darmowe recepty NHS w Anglii w 2026 roku. Te 11 chorób pozwala zaoszczęd…

Bezrobocie młodych w Wielkiej Brytanii najwyższe od dekady. Rząd pod pre…

Ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair i easyJet. Tych trzech rzeczy lepiej n…

HMRC zażąda zwrotu 300 GBP. Miliony osób w Wielkiej Brytanii dostaną lis…