Wiadomości
Propozycja zmian wieku emerytalnego – będzie trzeba czekać o rok dłużej na emeryturę
Nowy, rozważany przez ministrów pomysł dotyczący emerytur państwowych zakłada, że miliony pracowników w średnim wieku będą musiały czekać dodatkowy rok zanim otrzymają możliwość pobierania tego świadczenia.
Nowy, rozważany przez ministrów pomysł dotyczący emerytur państwowych zakłada, że miliony pracowników w średnim wieku będą musiały czekać dodatkowy rok zanim otrzymają możliwość pobierania tego świadczenia.Wiek uprawniający do pobierania państwowej emerytury może zostać ustalony na poziomie 68 lat aż o siedem lat wcześniej, czyli już w 2039 roku – twierdzi były dyrektor generalny Confederation of British Industry (CBI) John Cridland, który obecnie pełni rolę współpracującego z rządem niezależnego eksperta oceniającego wiek emerytalny. Dodatkowo mechanizm zapewniający emerytom podwyżki w wysokości co najmniej2,5 proc. powinien zostać zlikwidowany w następnej kadencji parlamentu.
Jeśli te rekomendacje wejdą w życie, ludzie będący obecnie w wieku czterdziestu kilku lat, otrzymają swoje świadczenia państwowe o rok później. Takich osób jest około pięciu milionów. Zatem każdego roku przez siedem lat 750 tys. osób będzie czekało dłużej na emeryturę państwową.
Natomiast pracownicy będący obecnie w wieku trzydziestu kilku lat i młodsi być może przejdą na emeryturę dopiero w wieku 70 lat.
Według obowiązujących teraz ustaleń w 2028 roku wieku emerytalny zostanie podniesiony do 67 lat, a kolejna podwyżka była zaplanowana na lata 2044-2046.
czwartek, 23 marca 2017 08:07
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Rachunki za energię w Wielkiej Brytanii znów rosną od stycznia: Ofgem po…
Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają 500 GBP dodatku bezpośre…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii zmagają się z rosnącymi kosztami n…
Wielka Brytania zaostrza kontrole benefitów. DWP może przeszukiwać domy …
Osoby, które legalnie przybyły do Wielkiej Brytanii po 2021 roku będą mu…
Dodatek 25 GBP z powodu mrozów wpłynie na konta bankowe tysięcy rodzin w…
Migranci przybywający do Wielkiej Brytanii nie otrzymają świadczeń, dopó…






