Wiadomości
Belgia: Policjantki zaatakowane maczetą. Napastnik krzyczał "Allahu akbar"
Dwie belgijskie policjantki zostały zaatakowane i ranione maczetą przez mężczyznę, który miał wykrzykiwać "Allahu akbar". Jedna z nich "ma poważne rany na wysokości twarzy", druga odniosła lekkie obrażenia. Mężczyzna zmarł na skutek ran postrzałowych - podaje państwowa telewizja VTM.
Do zdarzenia doszło w sobotę po południu przed głównym komisariatem w miejscowości Charleroi na zachodzie Belgii.
Premier Belgii Charles Michel potępił atak. "Nasze myśli zwracają się ku ofiarom, bliskim i policjantom. Śledzimy sytuację" - napisał na Twitterze.
Do ataku doszło przed komendą policji w Charleroi, mieście położonym w Walonii, około 60 km na południe od Brukseli.
Policja odmawia na razie komentarzy.
(PAP)
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Dżihadyści mogą mieć udział w przemycie uchodźców | Czytaj następny artykuł: Olimpiada w Rio: Marokański bokser aresztowany pod zarzutem napaści seksualnej |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: Council Tax i Stamp Duty do likwidacji? Nowy podatek od…

„Nie ma takiego kraju”. Polska rodzina nie wpuszczona do samolotu w UK. …

Wielką Brytanię czeka 10-dniowa fala upałów z temperaturami osiągającymi…

Wielka Brytania: miliony domów muszą zrobić to pilnie. Inaczej zapłacą w…

Brytyjski bank zniknie z ulic po 173 latach. Lloyds wygasza znaną markę

Wielka Brytania: linie lotnicze chcą zawieszenia nowych kontroli UE. Sam…

Ryanair zlikwiduje kolejne opłaty? Sąd uznał 5 z nich za bezprawne