Wiadomości
Sobotnia demonstracja EDL przed meczetem w Birmingham – aresztowano dwie osoby
Dwie osoby zostały aresztowane po demonstracji, jaką naprzeciwko meczetu w Birmingham zorganizowała English Defence League.
Wiec odbył się w sobotę po południu przy znajdującej się na Coventry Road muzułmańskiej świątyni Manarat Foundation w Sheldon. Grupa około trzydziestu osób przeklinała i skandowała rasistowskie hasła. Uczestnicy protestu mieli też angielskie flagi, a przynajmniej na jednej z nich wypisano slogan obrażający uchodźców.
Działający w miejscu demonstracji funkcjonariusze West Midlands Police oddzielali protestujących od przechodniów. Później poinformowano, że nie doszło do żadnych poważnych zamieszek i nikt nie został ranny - pisze Birmingham Mail.
Dwaj aresztowani to mężczyźni w wieku 30 i 18 lat. Pierwszy z nich został zatrzymany w związku z zakłócaniem porządku po tym, jak pokazał baner z obraźliwym hasłem. Transparent został przejęty przez policję. Z kolei 18-latka zatrzymano w niezwiązanej z pierwszym demonstrantem sprawie. Został wypuszczony za kaucją i pozostaje do dyspozycji funkcjonariuszy.
poniedziałek, 27 czerwca 2016 07:40
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Pilne ostrzeżenie dla osób samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą zapłacić nieoczekiwany podatek – wysta…
Ceny w Tesco, Sainsbury’s i Asda w Wielkiej Brytanii wzrosną nawet o 34 …
Najlepsze atrakcje w Dorset. Plaże, klify, dinozaury i zamki w jednym z …
Ozzy Osbourne wraca do Birmingham – miasto pożegna swojego syna
Lotnisko w Wielkiej Brytanii może przejść historyczną przemianę – wszyst…