Wiadomości
"Grupa dżihadystów wyruszyła do Europy"
Do noty do użytku wewnętrznego policji dotarły belgijskie dzienniki "Sudpresse" i "Derniere Heure". Zgodnie z ostrzeżeniem grupa dżihadystów tzw. Państwa Islamskiego (IS) miała półtora tygodnia temu wyjechać z Syrii i próbować dotrzeć do Europy przez Turcję i Grecję, "łodzią, bez paszportów". "Osoby te podzieliły się na dwie grupy - jedna wyruszyła do Belgii, a druga do Francji, by w dwuosobowych zespołach dokonać zamachów w różnych miejscach" - przekazano w nocie. Wśród celów ataków wymieniono "centrum handlowe, amerykańską sieć restauracji i komisariat". "Osoby te już są w posiadaniu niezbędnej broni, a ich akcja jest nieuchronna" - dodano.
Według dziennika "Le Soir" belgijskie rządowe centrum analizy zagrożeń (OCAM) "zasadniczo potwierdza" istnienie noty. Szef OCAM Paul Van Tigchelt wyjaśnił, że władze nie uznały, iż konieczne jest podniesienie poziomu zagrożenia w kraju. Obecnie w Belgii obowiązuje trzeci poziom zagrożenia w czterostopniowej skali.
Źródło: tvn24.pl
Data utworzenia: środa, 15 czerwca 2016 13:20
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Bójka uliczna w Castle Vale – policja przejęła maczetę, siekierę i noże | Czytaj następny artykuł: 28-letni Polak z Salford zamordował młodszego rodaka |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: Council Tax i Stamp Duty do likwidacji? Nowy podatek od…

„Nie ma takiego kraju”. Polska rodzina nie wpuszczona do samolotu w UK. …

Wielką Brytanię czeka 10-dniowa fala upałów z temperaturami osiągającymi…

Brytyjski bank zniknie z ulic po 173 latach. Lloyds wygasza znaną markę

Wielka Brytania: miliony domów muszą zrobić to pilnie. Inaczej zapłacą w…

Wielka Brytania: linie lotnicze chcą zawieszenia nowych kontroli UE. Sam…

Ryanair zlikwiduje kolejne opłaty? Sąd uznał 5 z nich za bezprawne