Wiadomości
500 mln funtów na przebudowę Smithfield – powstanie Festival Square
Pojawiły się plany modernizacji obszaru Smithfield. Jedną z propozycji jest utworzenie tam placu, na którym organizowane byłyby festiwale i wydarzenia kulturalne.Oprócz Festival Square pojawiłyby się również kawiarnie, sklepy, restauracje, parki, ogrody i markety. Planowane jest też wzniesienie 2 tys. budynków mieszkalnych. Cała inwestycja warta jest 500 mln funtów. W poniedziałek rozpoczną się mające potrwać 8 tygodni publiczne konsultacje w tej sprawie.
Organizacja Marketing Birmingham wyliczyła, że w ciągu 10 lat na terenie o powierzchni 14 hektarów powstałoby 3 tys. miejsc pracy. Obecnie w Smithfield znajdują się rynki hurtowe, które w kwietniu przyszłego roku miałyby zostać przeniesione do The Hub w Witton.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: 18-latek zastrzelony w Ladywood | Czytaj następny artykuł: W ciągu 5 lat stawki council tax wzrosną o 14 proc. |
Gorące Tematy

Dodatkowy bank holiday w UK. Tysiące osób mogą świętować do rana

Kupujesz raz za 40 pensów, wymieniasz za darmo. Brytyjski supermarket po…

Wielka Brytania zmienia zasady świadczeń. Nowe przepisy DWP już obowiązu…

Wielka Brytania przywróci paszporty dla psów i kotów. Rząd ujawnił szcze…

Wielka Brytania uruchamia nowe wsparcie dla młodych. Rząd wzoruje się na…

Wizz Air rozważa ograniczenie lotów z Wielkiej Brytanii. Padło ważne ost…

Ryanair wydaje oświadczenie w sprawie opłaty 8 GBP. Trwa dochodzenie