Wiadomości
Nastolatkowie mogą trafić do więzienia za zdjęcie umieszczone na Facebook
W sierpniu 2014 nastolatkowie zrobili zdjęcia w Bristol Crown Court podczas rozprawy ich kolegi Ryana Shepparda. Fotografie umieścili następnie na portalu Facebook.
Oskarżający Ben Watson poinformował, że zdjęcia były opatrzone komentarzami szkalującymi proces orzekania i wychwalającymi Shepparda, który był oskarżony o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 35-letniego inżyniera Marka Robertsa.
Do brutalnego, niczym niesprowokowanego ataku na mężczyznę doszło w październiku 2013 roku w Weston-super-Mare.
19-letni Damien Parker-Stokes oraz jego 17-letni kolega, którego tożsamości nie można ujawnić, może trafić do więzienia za to, że znieważali sędziego i gloryfikowali mordercę.
Oskarżyciel domaga się od prowadzącego proces lorda Thomasa kary więzienia dla nastolatków. Jego zdaniem sprawa jest poważna, bo sąd spotyka się z nasilającymi się problemami związanymi z mediami społecznościowymi, a zdjęcia robione telefonami i możliwość umieszczania ich w sieci zakłócają sprawy kryminalne.
Wyrok zostanie wydany w późniejszym terminie.
czwartek, 17 marca 2016 11:28
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
HMRC ostrzega pracowników w Wielkiej Brytanii. Możesz odzyskać pieniądze…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii masowo wypłacają oszczędności emerytalne w …
Wielka Brytania szykuje rewolucję w płatnościach. Limit 100 GBP płatnośc…
Polska zestrzeliła rosyjskie drony. Uruchomiono systemy obronne NATO po …
Najlepsze i najgorzej oceniane szpitale NHS w Anglii ujawnione w nowym r…
Ewakuacja lotniska w Wielkiej Brytanii. Kilkadziesiąt osób przebadanych …
Brytyjski supermarket obniża ceny 650 produktów, by wesprzeć klientów pr…