Wiadomości
KFC nie sprzedaje boczku, bo nie jest halal
Ojciec, który zabrał swoją rodzinę na obiad do KFC i chciał zamówić zestaw z boczkiem usłyszał, że w lokalu nie sprzedają wybranego przez niego posiłku, bo nie jest halal.
Ojciec, który zabrał swoją rodzinę na obiad do KFC i chciał zamówić zestaw z boczkiem usłyszał, że w lokalu nie sprzedają wybranego przez niego posiłku, bo nie jest halal.45-letni Steve Mitchell postanowił zajechać do lokalu KFC znajdującego się w Foresters Park w Derby po tym, jak jego 18-letnia córka Chelsea zauważyła plakat informujący o promocji na BBQ Bacon Boss Box Meal.
Bardzo się zdziwił, gdy w środku okazało się, że ze względu na to, iż danie zawiera wieprzowinę, nie jest dostępne w tej konkretnej restauracji, która sprzedaje tylko jedzenie halal. Mężczyzna wyszedł wściekły, gdyż musiał przejechać dodatkowe cztery mile do KFC w Wyvern, gdzie serwowane są wszystkie rodzaje posiłków – pisze Daily Mail.
W 2009 roku sieć fast foodów ogłosiła, że niektóre lokale będą sprzedawały tylko potrawy odpowiednie dla muzułmanów. Okazuje się, że oddział w Foresters Park jest jedynym z nich. Rzecznik prasowy KFC tłumaczy, że gdy podjęto decyzję o wyborze konkretnych lokali, upewniono się, że w niedużej odległości znajdują się normalne restauracje dla klientów spożywających wieprzowinę.
czwartek, 05 listopada 2015 13:31
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania przygotowuje się na 192-godzinny atak śnieżycy – intensy…
Podwyższenie progu podatkowego w Wielkiej Brytanii z 12 570 GBP do 20 00…
Brutalny atak w centrum Birmingham. Kobieta w krytycznym stanie po ugodz…
Bank Anglii wydaje ważne oświadczenie – co to oznacza dla Twojego portfe…
Wielka Brytania: dwóch więźniów omyłkowo wypuszczonych z londyńskiego wi…
Ryanair wydaje ważny komunikat dla podróżnych – od przyszłego tygodnia d…
Ogromna operacja policyjna w Wielkiej Brytanii. Wprowadzono uprawnienia …






