Wiadomości
George Osborne zapowiedział kolejne cięcia w budżecie
Zgodnie z zapowiedziami kanclerza, niektóre z kluczowych sektorów będą się musiały zmierzyć ze sporymi cięciami kosztów. Osborne nakazał ministerstwom, by w ciągu czterech lat zmniejszyły budżety o dwie piąte. Wszystko po to, aby zaoszczędzić 20 mld funtów.
Szkolnictwo, służba zdrowia, rozwój międzynarodowy oraz obrona są pod ochroną. Oznacza to, że cięcia zaplanowano w lokalnych samorządach, Home Office, ministerstwach transportu, środowiska, sztuki, sportu, sprawiedliwości i sądach. Ich budżety zmniejszą się od 25 do 40 proc. Szczegóły będą ogłoszone podczas listopadowego „Spending Review”.
Ministrowie zostaną poproszeni o przedstawienie pomysłów na sprzedaż swoich udziałów w wartych 300 mld funtów należących do rządu terenach przeznaczonych na budowę domów.
Osborne zlikwidował również automatyczne podwyżki dla pracowników państwowych. Oświadczył też, że „Spending Review” jest kolejnym krokiem ku wyeliminowaniu deficytu i wypracowaniu nadwyżki, tak by Wielka Brytania nie wydawała więcej pieniędzy niż posiada.
Data utworzenia: środa, 22 lipca 2015 07:47
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Znależli najstarszy Koran na świecie? Osoba, która go spisała, żyła w czasach proroka | Czytaj następny artykuł: Czy to koniec National Insurance? |
Gorące Tematy

Reform UK chce dużej zmiany dla pracowników. Podatek od nadgodzin ma zni…

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii zaskakują podróżnych. ETA nie za…

Sześć najbiedniejszych obszarów Anglii znajduje się w Birmingham. Nowe d…

Wielka Brytania może wrócić do UE szybciej niż wielu się spodziewa. W Br…

Duży dostawca energii w Wielkiej Brytanii rozdaje 80 godzin darmowego pr…

Polacy masowo opuszczają Wielką Brytanię. Najnowsze dane pokazują wyraźn…

Dramatyczne chwile na pokładzie samolotu do UK. Pilot zasłabł w czasie l…