Wiadomości
Ekolodzy zalecają, by nie karmić kaczek chlebem
Canal and River Trust zaapelowało do mieszkańców Wielkiej Brytanii, by nie karmili kaczek chlebem w parkach, gdyż jest to dla ptaków szkodliwe.Chleb nie jest naturalnym składnikiem diety kaczek i nie powinno się nim go karmić. Zamiast tego, naczelny ekolog kraju Peter Birch zaleca owies, kukurydzę lub groszek. W dodatku chleb powoduje zamieszanie w roślinności wodnej, rozkwit glonów, które przyciągają szczury i inne szkodniki.
Birch jest zdania, że pożywienie wybierane z rozsądkiem pomoże w zachowaniu przyrody dla przyszłych pokoleń.
W ubiegłym roku ponad 15 mln osób karmiło ptaki, w tym 12 mln przyznało, że używało do tego chleba.
Data utworzenia: poniedziałek, 16 marca 2015 13:11
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Policja zatrzymała w Birmingham 18-latka podejrzewanego o terroryzm | Czytaj następny artykuł: Najnowszy raport wskazuje, że dla UK najbardziej korzystne będzie pozostanie w UE |
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza zmiany w wypłatach świadczeń w tym miesiącu

Najnowsze przepisy dotyczące budowy szop, garaży lub szklarni w Wielkiej…

DWP potwierdza automatyczne płatności 200 GBP w Wielkiej Brytanii. Wypła…

Ryanair, easyJet i British Airways odwołują loty. 63 połączenia skasowan…

Alarm w samolocie Ryanair do Wielkiej Brytanii. Z Boeinga zaczął wydobyw…

Wielka Brytania zapowiada bezpośrednie pociągi do przepięknego kraju. Po…

Wielka Brytania: Lidl rozdaje bony 10 GBP klientom z jednej grupy wiekow…