Wiadomości
Dodatkowym atutem jest znajomość polskiego - oburzenie po publikacji ogłoszenia o pracę w Walii
W walijskim hrabstwie Carmarthenshire pojawiła się oferta pracy, która w wymaganiach zawiera umiejętność posługiwania się językiem polskim. Nie jest to wprawdzie konieczność, ale taki sposób sformułowania ogłoszenia wzbudził oburzenie ze strony Partii Konserwatywnej.

Etat został stworzony przez zajmującą się utylizacją śmieci należącą do zdominowanego przez laburzystów Carmarthenshire County Council firmę Cwm Environmental. Praca jest płatna £6.50 za godzinę, a znajomość polskiego jest dodatkowym atutem. Nie ma wzmianki o znajomości walijskiego, mimo że 40 proc. społeczności hrabstwa posługuje się i walijskim i angielskim - pisze Daily Mail.
Cwm tłumaczy, że 30 na 100 pracowników firmy pochodzi z Europy Środkowo-Wschodniej, głównie z Polski i sensownym jest, by nowo zatrudniona osoba potrafiła mówić po polsku.
Oburzeni taką postawą są konserwatyści, którzy uważają, że lokalni pracownicy są dyskryminowani. Twierdzą, że laburzyści chcą zatrudniać imigrantów kosztem rodaków. Dodają, że Ed Miliband zapowiadał, że będzie walczył z firmami, które wykorzystują przyjezdnych płacąc im najniższą stawkę, a teraz jego partia robi coś zupełnie odwrotnego. Dlatego wyborcy nie mogą mu ufać w tej sprawie.
czwartek, 12 marca 2015 07:17
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Skomentuj używając konta Facebook
Lub zaloguj się aby użyć konta bham.pl
Czytaj poprzedni artykuł: 10 najczęściej kradzionych samochodów w UK | Czytaj następny artykuł: Do wojska można teraz powołać każdego |
Gorące Tematy
Pilne ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair, Jet2 i easyJet lecących do UE –…
Tysiące Brytyjczyków wypłaca gotówkę z emerytur po zmianie zasad HMRC
Fala upałów w Wielkiej Brytanii – dokładne daty i prognozy temperatur si…
Temperatura w Wielkiej Brytanii może osiągnąć 45°C. Nowe ostrzeżenie bry…
Duży dostawca energii w Wielkiej Brytanii wypłaci odszkodowanie tysiącom…
Największa w historii nagroda EuroMillions wciąż do wygrania – we wtorek…
Aldi wprowadza gadżet podróżny za jedyne 5,99 GBP. Idealny wybór na waka…