Wiadomości
Rowerzysta rejestruje wykroczenia drogowe i przekazuje nagrania policji
Pracujący jako kierowca autobusów w Londynie 37-letni Dave Sherry codziennie dojeżdża do pracy swoim rowerem, na którym ma zamontowane kamery rejestrujące wykroczenia drogowe.

Sherry jeździ wartym 2 tys. funtów rowerem marki Mekk 2G wykonanym z włókna węglowego. Oprócz dwóch kamer umieszczonych na pojeździe, ma jeszcze trzecią – na swoim kasku. Mężczyzna wyposażony jest także w warte 200 funtów urządzenie do nawigacji satelitarnej Garmin, dzięki któremu rejestruje dokładny czas i miejsce wykroczenia drogowego. Jeśli któryś samochód podjedzie do niego zbyt blisko, używa zamontowanego na rowerze klaksonu, tak głośnego jak silnik odrzutowca.
Dzięki wszystkim sprzętom 37-latek wyłapuje około 30 przestępstw tygodniowo, a nagrania przekazuje policji i urzędnikom, by mogli ukarać niebezpiecznych kierowców. Są to głównie przekroczenia prędkości, przejazdy na czerwonym świetle, czy manewry wyprzedzania czynione zbyt blisko innego pojazdu.
Mężczyzna nagrał także dwa ataki na niego, których dopuścili się wściekli kierowcy. Podczas jednego z nich został uderzony pięścią w brzuch.
piątek, 06 lutego 2015 06:51
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Tysiące kierowców w regionie Midlands ukaranych na autostradzie M6 mimo …
Wielka Brytania: HMRC zacznie pobierać pieniądze bezpośrednio z kont ban…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób z Settled Status. Od s…
Podwyżka płacy minimalnej może pogłębić bezrobocie wśród młodych w Wielk…
Setki tysięcy pracowników w Wielkiej Brytanii otrzymają podwyżkę wynagro…
Wielka Brytania wprowadza nowe pieniądze. Dziś trafiły do obiegu
Wielka Brytania przygotowuje się na wichury do 120 km/h i ulewne deszcze…