Wiadomości
Zamach w Paryżu. Najmłodszy z domniemanych sprawców oddał się w ręce policji
Poszukiwani są nadal dwaj pozostali podejrzani, bracia Said i Cherif Kouachi. Według najnowszych informacji, w związku z zamachem, zatrzymano 11 osób.
Jak informują francuskie media, podejrzani o dokonanie zamachu bracia Said i Cherif Kouachi mieli wrócić do Francji po szkoleniu w Syrii. Są Algierczykami, ale urodzili się w Paryżu i mają obywatelstwo francuskie. 32-letni Cherif Kouachi był w 2008 roku sądzony razem z innymi członkami radykalnej islamskiej grupy, zwanej „XIX Dzielnica”. Była ona odpowiedzialna za wysyłanie ochotników do Iraku i za utrzymywanie kontaktu z tam działającymi terrorystami. Drugi z podejrzanych, 34-letni Said, także według "Le Point", został zatrzymany przez francuską policję w 2005 roku, gdy usiłował się przedostać do Damaszku. Cherifa Kouachi skazano na trzy lata więzienia, w tym 18 miesięcy w zawieszeniu.
Źródło:wp.pl
Data utworzenia: czwartek, 08 stycznia 2015 10:04
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Rozkład bank holidays w 2015 roku | Czytaj następny artykuł: Merkel poparła Camerona w sprawie zmian dotyczących zasiłków dla imigrantów |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: Od 31 lipca zmieniają się przepisy dla właścicieli psów

Wielka Brytania: Jeden błąd może podnieść koszt ubezpieczenia na całe ży…

Kolejne polskie lotnisko znosi limit płynów. Skorzystają także podróżni …

Tesco wprowadza dużą zmianę w 3000 sklepach w Wielkiej Brytanii. Klienci…

Ryanair ogranicza loty z 19 lotnisk. Na liście także Birmingham i Stanst…

Plaga myszy w sklepie w Birmingham. Posypały się wysokie kary

10-dniowa fala upałów w Wielkiej Brytanii. Pomarańczowe alerty i nawet 3…