Wiadomości
Dziesięć nowych fotoradarów cyfrowych zostanie zainstalowanych w Birmingham i Solihull
West Midlands Police ujawniła, że w następnym roku, w 10 miejscach w Birmingham i Solihull planuje zainstalować nowe cyfrowe kamery mierzące prędkość samochodów. Siedem nowych kamer, wartych £600,000 zostanie zainstalowanych w Birmingham, kolejne trzy, o wartości £400,000, zostaną umieszczone w Solihull.

W marcu 2013 roku, 305 podobnych urządzeń zostało wyłączonych, a ich obowiązki przejęły cztery policyjne jednostki wyposażone w kamerę, kamery zamontowane przy drogach szybkiego ruchu oraz specjalnie przeszkoleni policjanci.
Nowe kamery mają być tańsze i obecnie trwają prace nad przywróceniem ich w miejsca, gdzie stały ich poprzedniczki. Pierwsze kamery zostaną włączone w sierpniu 2015 roku, a ich lokalizacja zostanie podana do wiadomości publicznej. Projekt instalowania kamer powinien zakończyć się w kwietniu 2017 roku.
Pieniądze z mandatów za zbyt szybką jazdę trafiają do Skarbu Państwa, podczas gdy policja z West Midlands otrzymuje tylko niewielki udział z zebranych w ten sposób funduszów.
środa, 12 listopada 2014 06:27
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Pilne ostrzeżenie dla właścicieli domów w Wielkiej Brytanii. Raty hipote…
Wielka Brytania w kryzysie finansowym. Funt notuje największy spadek od …
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla podatników. Największa ref…
Ryanair ogłasza likwidację lotów z trzech lotnisk i zamknięcie jednej ba…
Największe firmy w Wielkiej Brytanii tną miejsca pracy w najszybszym tem…
Lidl podnosi wynagrodzenia pracowników w Wielkiej Brytanii. Stawki godzi…
Wielka Brytania zaostrza kontrole. Ponad 400 tys. osób zagrożonych karą …