Wiadomości
Polska naruszyła zakaz tortur. Odszkodowanie dla więźniów CIA
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka, pozwalając CIA więzić na swoim terytorium dwóch domniemanych terrorystów. Stwierdzono również, że Polska nie dość skutecznie prowadziła śledztwo w tej sprawie i nie zapobiegła torturom oraz "nieludzkiemu traktowaniu" więźniów.
Jednomyślny wyrok siedmioosobowego składu Trybunału został przekazany w formie pisemnej na stronie internetowej ETPC.
Wyrok jest nieprawomocny i można będzie się od niego odwołać do Wielkiej Izby.
Trybunał uznał, że Polska ma zapłacić 100 tys. euro al-Nashiriemu i 130 tys. euro Abu Zubajdzie. Obaj skarżący przebywają w więzieniu w bazie USA Guantanamo na Kubie, czekając na proces.
Źródło:tvn24.pl
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Samolot pasażerski zaginął nad Afryką | Czytaj następny artykuł: Wzrost stóp procentowych może spowodować powrót recesji |
Gorące Tematy

Ryanair ostrzega pasażerów. Tych rzeczy nie wolno wkładać do bagażu podr…

DWP ogłasza nowe kontrole kont bankowych w Wielkiej Brytanii. Banki będą…

Pięć najbardziej dochodowych fachów w Wielkiej Brytanii. Przychody sięga…

Funt brytyjski umacnia się. Rynek czeka na ważne dane z Wielkiej Brytani…

Loty do Krakowa i Gdańska z Birmingham. Zimowe połączenia popularnej lin…

Moneta 50 pensów wystawiona za ponad 37 tys. funtów

Siedem osób zginęło w tragicznym wypadku w Wielkiej Brytanii. Wśród ofia…