Wiadomości
Paracetamol zamiast antybiotyku - chłopiec zmarł w swoje 13 urodziny
Trzynastoletni chłopiec trafił do szpitala z widocznymi objawami zapalenia mózgu, ale lekarz przepisał mu paracetamol na ból głowy zamiast antybiotyk – okazało się w trakcie rozprawy sądowej.

Thomas Smith, utalentowany piłkarz z Hednesford, Cannock, trafił do szpitala podczas wakacji w Walii. Mimo że miał aż sześć oczywistych symptomów zapalenia opon mózgowych, jak ból głowy, sztywna szyja, wymioty, ból ucha, doktor Kwong-Tou Yip zapisał mu paracetamol. Antybiotyk podano dopiero po czterech godzinach.
Thomas nie doszedł do siebie i zmarł 29 maja zeszłego roku w swoje urodziny. Ekspert medycyny powiedział podczas procesu, że wirusowe zapalenie powinno było zostać rozpoznane natychmiast i powinno zastosować odpowiednie środki.
wtorek, 01 lipca 2014 07:34
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania: od dziś ogromne zmiany w podróżach do UE. Co warto wied…
Zmiana czasu na zimowy w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w…
Wielka Brytania: ogromne opóźnienia na granicy z Francją. Nowe kontrole …
Panika na lotnisku w Krakowie. Pasażerowie Ryanair uciekali po zjeżdżaln…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać średnio po 700 GBP r…
Nastolatek ugodzony nożem w centrum Birmingham. Policja apeluje o unikan…
Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla Polaków w Wielkiej Brytanii. No…