Wiadomości
Tysiące domów w Birmingham było wczoraj bez wody

Wczoraj przez kilka godzin niektórzy mieszkańcy w Birmingham nie mieli dostępu do wody lub z ich kranów wyciekał strumień o niskim ciśnieniem. Był to efekt awarii stacji uzdatniania wody we Frankeley, pod Birmingham.
Wczoraj przez kilka godzin niektórzy mieszkańcy w Birmingham nie mieli dostępu do wody lub z ich kranów wyciekał strumień o niskim ciśnieniem. Był to efekt awarii stacji uzdatniania wody we Frankeley, pod Birmingham.Rzecznik prasowy dostawcy wody, Severn Trent podał, że przyczyną kilkugodzinnej awarii był wyciek wody z głównych rur w stacji uzdatniania wody. Na zasadzie efektu domina problem zaczął dotykać kolejne domy w Birmingham, uniemożliwiając ich mieszkańcom korzystanie z wody.
Inżynierowie pracowali nad tym, by przywrócić dostawy wody w gospodarstwach domowych znajdujących się w Northfield i Selly Oaks. Interwencję podjęto również w 2,7 tys. domach w sąsiadujących ze sobą dzielnicach Birmingham- Bartley Green i Woodgate.
Firma dostarczająca wodę oficjalnie przeprosiła wszystkich, którzy zmagali się wczoraj z brakiem dostępu do wody.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj następny artykuł: Sztorm Saint Jude w West Midlands? |
Gorące Tematy

Niepokojące prognozy dla Wielkiej Brytanii. Liczby mogą zaskoczyć

UE wprowadza ogromne zmiany w podróżach ze zwierzętami z Wielkiej Brytan…

Wielka Brytania: samolot EasyJet był „za ciężki”, by wystartować. Pasaże…

Ryanair, easyJet i Jet2 wydają pilne ostrzeżenia dla pasażerów. Wyjaśnio…

Unijny kraj rezygnuje z kontroli biometrycznych dla Brytyjczyków. Nawet …

Aldi otworzy nowe sklepy w Wielkiej Brytanii za £40 mln. Oto lista lokal…

Wielka Brytania wprowadza zakaz sprzedaży papierosów dla osób urodzonych…