Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News Poland/World Zamieszki w ośrodku dla uchodźców w Polsce. Interweniowała policja

Zamieszki w ośrodku dla uchodźców w Polsce. Interweniowała policja

W strzeżonym ośrodku w Wędrzynie, gdzie ok. 600 migrantów oczekuje na decyzję administracyjną dotyczącą ich statusu, wybuchł bunt - potwierdziła por. Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej.

Część spośród osadzonych mężczyzn zażądała wypuszczenia ich na wolność, demolowano pomieszczenia, wybijano szyby.


Na miejsce wezwano policję, która przy wsparciu negocjatorów opanowała sytuację.

Michalska wyjaśniła, że ośrodek w Wędrzynie służy ma co dzień do kwaterowania żołnierzy ćwiczących na poligonie a panujące w nim warunki są dostosowane do jego przeznaczenia.

Przebywający w nim migranci skarżą się na nie - jak przekonywała - ponieważ wielu z nich w kraju pochodzenia żyło na co dzień w lepszych warunkach, ponadto chcieliby móc opuścić ośrodek, by udać się do Niemiec, które od początku były celem ich podróży.


Policja natomiast poinformowała że sytuacja w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie w województwie lubuskim została opanowana.

Grupa migrantów próbowała wieczorem w czwartek (25.11) sforsować ogrodzenie placówki. Jak relacjonuje policja, około 150 osób miało zachowywać się bardzo agresywnie.

Żadnemu z cudzoziemców nie udało się jednak opuścić ośrodka. Na miejsce wezwano dodatkowe siły policyjne i negocjatorów.

Źródło:x-news

Friday, 26 November 2021 14:32 - Adam Bham
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Śnieg w Birmingham w 2021 roku
 Czytaj następny artykuł:
Pasażerowie ostatniego lotu z RPA nie zostali poddani testom ani dodatkowym środkom ostrożności