Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania zaoferuje prace zagranicznym rzeźnikom. Nie będą musieli znać angielskiego

Według doniesień brytyjskich mediów, że rząd zrobi dziś ogromny zwrot w sprawie wiz dla zagranicznych rzeźników, aby zapobiec masowemu ubojowi świń.

Niedobór rzeźników w rzeźniach przemysłowych sprawił, że rolnicy mają zbyt wiele świń w swoich gospodarstwach.

Według National Pig Association (NPA) z tego powodu już 6000 świń zostało zabitych i zutylowanych na farmach w całej Anglii.


Natomiast eksperci przewidują, że w ciągu najbliższych dziesięciu dni od 120 000 do 150 000 zwierzętom grozi ubój.

Rząd do tej pory nie chciał łagodzić przepisów imigracyjnych i uważał, że rzeźnie muszą zwiększać płace, a także rozwijać nowe technologie i lepsze zaplecze do samodzielnego rozwiązywania kryzysu.

Jednak po poniedziałkowym spotkaniu rolników, przetwórców i niedawno mianowanego doradcy rządu ds. łańcucha dostaw Sir Dave'a Lewisa nastąpił przełom w tej sprawie.

Rząd nie dość, że ma zezwolić na sprowadzenie rzeźników z Unii Europejskiej to zrezygnowanie z wymogu płynnego posługiwania się językiem angielskim, które jest teraz konieczne w nowym systemie imigracyjnym.


Ma to umożliwić bardziej wyszkolonym rzeźnikom, którzy nie znają języka przyjazd do Wielkiej Brytanii na czasowych wizach.

National Pig Association (NPA), które reprezentuje większość poszkodowanych hodowców, stwierdziło, że jest optymistyczne i bo wymóg, aby rzeźnicy mówili po angielsku, był największym problemem.

Dyrektor generalna NPA Zoe Davies powiedziała: „To nie zarobki są problemem, ponieważ przekraczają one 25 000 funtów. Największym problemem jest wymóg biegłej znajomości angielskiego oraz biurokracja procesu w zakresie ubiegania się o te wizy”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Zastrzelił z łuku pięć osób i ranił dwie. Norweska policja zatrzymała zamachowca
 Czytaj następny artykuł:
Nikt nie wygrał 184 mln funtów. W piątek znów wielka kumulacja w EuroMillions