Wiadomości
D. Trump: Nie bójcie się koronawirusa, nie dajcie mu się zdominować
Donald Trump w nocy z poniedziałku na wtorek brytyjskiego czasu o własnych siłach wyszedł ze szpitala.
Donald Trump w nocy z poniedziałku na wtorek brytyjskiego czasu o własnych siłach wyszedł ze szpitala.
Po powrocie do Białego Domu wyszedł na balkon, zdjął maseczkę i zasalutował do odlatującego śmigłowca.
- Nauczyłem się tak wiele o koronawirusie. Jedna rzecz jest pewna: nie pozwólcie, żeby nad wami dominował, nie bójcie się go. Pokonacie go. Mamy najlepszy sprzęt medyczny i nowo stworzone lekarstwa – powiedział w nagraniu opublikowanym przez Biały Dom.
- Ja początkowo nie czułem się zbyt dobrze, ale już dwa dni temu już mogłem wyjść ze szpitala. Czułem się lepiej niż 20 lat temu. Nie pozwól, żeby koronawirus was zdominował. Niech nie kontroluje waszego życia. Jesteśmy najwspanialszym krajem na świecie – podkreślił prezydent USA.
- Wracamy do pracy, będziemy na linii frontu. Jako wasz przywódca musiałem to zrobić. Wiem, jakie było niebezpieczeństwo, ale musiałem to zrobić. Stanąć na czele i poprowadzić. Każdy przywódca zrobiłby to, co ja zrobiłem. Wiem, że istnieje ryzyko i niebezpieczeństwo. Musimy to zaakceptować – przyznał Trump.
Donald Trump opuścił wojskowy szpital Walter Reed po czterech dniach. Prezydent USA przechodził tam terapię związaną z zakażeniem koronawirusem.
Trafił tam w piątek (2.10) z powodu zaostrzających się objawów choroby.
Prezydent wrócił do Białego Domu, gdzie przebywa jego żona Melania Trump, u której również wykryto koronawirusa.
Nie wiadomo kiedy Donald Trump wróci do prowadzenia kampanii prezydenckiej. Jak na razie, wszystkie jego spotkania z wyborcami zostały odwołane.
Jak informowali lekarze prezydenta, przyjmuje on szereg leków mających na celu zwalczenie wirusa, m.in. deksametazon i nowatorski, będący jeszcze w fazie testów klinicznych lek na bazie przeciwciał monoklonalnych.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Mężczyzna walczy o życie po pobiciu. Część centrum Birmingham zamknięta | Czytaj następny artykuł: Od piątku lockdown w Szkocji. Premier ma dziś ogłosić nowe restrykcje |
Gorące Tematy

Ryanair wydał ważny komunikat dla pasażerów. Chodzi o loty aż do marca 2…

Primark w Wielkiej Brytanii zamyka kultowe miejsce po 7 latach. Klienci …

Gigantyczna kara dla popularnego supermarketu w Wielkiej Brytanii. Inspe…

Wielka Brytania: znana sieć zamyka 90 sklepów jeszcze w tym miesiącu

Wielka Brytania: Spory o płoty i gałęzie mogą skończyć się w sądzie. Pra…

Wielka Brytania wprowadza zmiany w wypłatach świadczeń w tym miesiącu

Lidl wprowadza ogromne zmiany przy kasach. Klienci w Wielkiej Brytanii s…
