Wiadomości
Boris Johnson uważa że kraj „pokona” koronawirusa w ciągu 12 tygodni.
Boris Johnson na wczorajszej konferencji powiedział, że jest „absolutnie pewien”, że Wielka Brytania może „odwrócić bieg” epidemii koronawirusa w ciągu 12 tygodni.
- Możemy odwrócić tę falę w trzy miesiące - tak o epidemii koronawirusa mówił dziś premier Wielkiej Brytanii.
Aby jednak to się stało, mieszkańcy Wielkiej Brytanii muszą przestrzegać wskazówek rządu: zostać w domu i unikać zgromadzeń.
- Przyglądając się sytuacji, myślę, że możemy odwrócić falę w ciągu następnych 12 tygodni. Jestem absolutnie pewien, że będziemy mogli powiedzieć wirusowi, by się pakował! Jednak tylko wtedy, jeśli wszyscy podejmiemy zalecane kroki - stwierdził Boris Johnson.
Premier powiedział, że przy „zdecydowanym, zbiorowym działaniu i postępie naukowym” choroba Covid-19 mogłaby zostać pokonana do lata.
Zachęcał mieszkańców kraju do zachowania dystans społecznego i pozostania w domu, jeśli jest chory lub ktoś w gospodarstwie domowym ma objawy.
Wiem, że to trudne, wiem, że to trudne, ale proszę, postępujcie zgodnie z zaleceniami – powiedział premier.
Przemawiając na swojej codziennej konferencji w Downing Street, podziękował wszystkim za „ogromny wysiłek”, jaki podejmowali i wezwał firmy, by pozostały przy swoich pracownikach.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Polak oskarżony o zamordowanie rodaka uznany za niewinnego | Czytaj następny artykuł: 643 nowe przypadki koronawirusa w ciągu doby. 144 zgony i 3 269 zakażeń w UK |
Gorące Tematy

Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii: Zrównanie stawek zostaje odsunięte …

Inflacja w Wielkiej Brytanii spada do 3 proc. Czy Bank Anglii obniży sto…

Bezrobocie młodych w Wielkiej Brytanii najwyższe od dekady. Rząd pod pre…

HMRC kontroluje tysiące rodzin. Rekordowa liczba dochodzeń w sprawie pod…

Rekordowa nadwyżka w Wielkiej Brytanii, a wielu mieszkańców wciąż odczuw…

Wielka Brytania zmieni sposób liczenia ubóstwa dzieci. Liczby mogą spaść…

Wielka Brytania: Ognisko odry w Londynie nie wygasa. Liczba zakażeń rośn…