Wiadomości
WHO ogłasza stan zagrożenia zdrowia publicznego w związku z koronawirusem
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła stan zagrożenia zdrowia publicznego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła stan zagrożenia zdrowia publicznego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV.
Termin "Zagrożenie zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym" został zdefiniowany w IHR jako wydarzenie nadzwyczajne, stanowiące zagrożenie w związku z międzynarodowym rozprzestrzenianiem się chorób, potencjalnie wymagające skoordynowanej międzynarodowej reakcji.
– Naszym największym zmartwieniem jest możliwości rozprzestrzeniania się wirusa w państwach o słabszym systemie opieki zdrowotnej – powiedział w Genewie Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia.
Deklaracja WHO o ogłoszeniu „zdrowotnego stanu wyjątkowego” oznacza więc głównie możliwość uruchomienia dodatkowej pomocy finansowej ONZ dla uboższych i mniej rozwiniętych krajów, aby mogły zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.
Poza Chinami nie ma jeszcze żadnego przypadku zgonu w związku z zakażeniem wirusem 2019-nCoV. Zanotowano jednak 8 przypadków przeniesienia się wirusa z człowieka na człowieka.
Ogłoszenie „zdrowotnego stanu wyjątkowego” nie jest w przypadku WHO wcale takie wyjątkowe.
W ciągu ostatnich kilku lat ogłaszano go już czterokrotnie. W 2014 r. chodziło o epidemię polio w Azji, w 2016 o wirus Zika w Ameryce Południowej, a w 2014 i w 2019 o epidemię eboli w Afryce.
Według oficjalnych danych, na całym świecie potwierdzono już niemal 10 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. 213 osób zmarło, a 187 zwalczyło infekcję.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Dziś Wielka Brytania pożegna się z Unią Europejską | Czytaj następny artykuł: Mężczyzna z Birmingham, który był poddany kwarantannie nie jest zakażony koronawirusem |
Gorące Tematy
Polacy masowo opuszczają Wielką Brytanię. Powroty do ojczyzny napędzają …
Miliony klientów sieci komórkowych w UK mogą otrzymać do 104 GBP. Ruszył…
Wielka zmiana w Birmingham: mieszkańcy dostaną cztery pojemniki na śmiec…
Policja w Birmingham przejęła największą plantację marihuany wartą 9,5 m…
Pełna lista dni bank holiday w Wielkiej Brytanii w 2026 roku: Jak podwoi…
HMRC zyskało wgląd w aktywność w sieci. Kontrole mogą uderzyć w tysiące …
Atak zimy w Wielkiej Brytanii. Śnieg możliwy nawet w Birmingham – progno…







