Wiadomości
"Erdogan terrorysta". Protest Kurdów w czasie szczytu NATO w Londynie
Setki demonstrantów zgromadziło się na Trafalgar Square w Londynie, by protestować przy okazji szczytu NATO, który odbywa się w Pałacu Buckingham.
Setki demonstrantów zgromadziło się na Trafalgar Square w Londynie, by protestować przy okazji szczytu NATO, który odbywa się w Pałacu Buckingham.
Wśród protestujących znaczną grupę stanowili Kurdowie, którzy sprzeciwiali się polityce prezydenta Turcji Recepa Erdogana wymierzonej w kurdyjską mniejszość w Syrii.
Skandowali oni m.in. „Erdogan terrorysta”.
Przed szczytem NATO prezydent Turcji warunkował swoją zgodę na wzmocnienie wschodniej flanki sojuszu od uznania kurdyjskich bojowników przez NATO za terrorystów.
Zgromadzeni mieli ze sobą także banery z hasłami przeciwko prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.
Źródło x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

10 niezwykłych plaż w Wielkiej Brytanii. Nie trzeba jechać nad morze

38°C w Wielkiej Brytanii. Czy szkoły zostaną zamknięte z powodu upałów?

38°C w Wielkiej Brytanii. Czy podczas fali upałów można odmówić pracy?

Nawet 40°C w Wielkiej Brytanii. Dlaczego taki upał jest bardziej uciążli…

Fala upałów zamyka kolejne szkoły w Wielkiej Brytanii. Lista placówek wc…

To miasteczko uznano za jedno z najlepszych miejsc do życia w Wielkiej B…

Pilne: Czerwony alert przed upałami w Wielkiej Brytanii. Zagrożenie dla …
