Wiadomości
Tesco, Sainsbury’s, Waitrose i Asda wycofują czarny plastik z opakowań
Tesco, Sainsbury’s, Waitrose i Asda do końca roku przestaną używać czarnego plastiku jako opakowania do swoich produktów.
Cztery główne supermarkety podążą śladami Morrisona, który ogłosił w zeszłym tygodniu wycofanie trudnego do recyklingu materiału.
Sieć Lidl już w tamtym roku usunęła opakowania z czarnego plastiku z takich produktów jak: grzyby, kukurydza, szparagi, brokuły i kalafior. Sieć zobowiązała się również, do sierpnia tego roku, do usunięcia czarnego plastiku z opakowań świeżego mięsa, ryb i drobiu.
Iceland i Aldi również planują zaprzestać używania czarnego tworzywa sztucznego, ale dopiero do końca 2020 r.
Obecnie dziesiątki tysięcy ton czarnego plastiku co roku trafiają na wysypisko śmieci lub jest spalane, ponieważ zawiera pigment węglowy.
Czarne plastikowe opakowania nie nadają się do recyklingu w Wielkiej Brytanii, ponieważ nie mogą być wykryte przez systemy sortowania używane do recyklingu tworzyw sztucznych.
Według danych Greenpeace, sklepy w Zjednoczonym Królestwie generują rocznie ponad 800 tys. ton plastikowych odpadów opakowaniowych. Jak podkreślają przedstawiciele organizacji, wiele z nich trafia do morza.
wtorek, 19 listopada 2019 05:42
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Cięcia benefitów w Wielkiej Brytanii. Ucierpi ponad milion dzieci z prac…
Bank Anglii podejmie trudną decyzję. Wpłynie na finanse milionów mieszka…
Wielka Brytania. Kolejne samoloty deportacyjne odleciały puste – rządowy…
„Królowa benefitów” z Wielkiej Brytanii chwali się na TikToku, że okłamu…
UE stawia ultimatum Wielkiej Brytanii. Bez zgody na młodych pracowników …
Dramatyczny wzrost cen żywności w Wielkiej Brytanii. Ile więcej zapłacim…
Koszty kredytów hipotecznych w Wielkiej Brytanii w 2025 roku. Co oznacza…