Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News Poland/World "Około 1000 amerykańskich żołnierzy więcej". Prezydenci A. Duda i D. Trump podpisali deklarację o współpracy obronnej Polski i USA
"Około 1000 amerykańskich żołnierzy więcej". Prezydenci A. Duda i D. Trump podpisali deklarację o współpracy obronnej Polski i USA

- Polska i USA są nie tylko powiązane partnerstwem strategicznym, ale także wspólnymi wartościami, celami, jak również bardzo silną przyjaźnią - podkreślał prezydent USA Donald Trump na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Prezydenci Duda i Trump podpisali w Białym Domu wspólną deklarację o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych USA na terytorium Polski. W ramach polsko-amerykańskich ustaleń ma między innymi wzrosnąć o około 1000 liczba stacjonujących w Polsce żołnierzy USA, utworzone ma zostać też Wysunięte Dowództwo Dywizyjne USA w Polsce, a także eskadra dronów.

Polski rząd zgodził się zapewnić i utrzymać odpowiednią infrastrukturę dla amerykańskich żołnierzy.

– Dziękujemy prezydentowi Dudzie i narodowi polskiemu za współpracę we wzmacnianiu naszego wspólnego bezpieczeństwa – mówił Trump.


Prezydent Duda podziękował prezydentowi USA i podkreślił, że Trump rozumie wagę zaangażowania Stanów Zjednoczonych w Europie dla zapewnienia globalnego pokoju.
– Z całą pewnością należy pan do tych prezydentów USA, którzy tę prawidłowość rozumieją doskonale, że zwrócenie uwagi przez Stany Zjednoczone na Europę i jej sprawy, jej bezpieczeństwa, ma kluczowe znaczenie dla pokoju na świecie – powiedział Duda.

Źródło:x-news

Thursday, 13 June 2019 06:47
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Birmingham City Council zlikwiduje ławki w parku, aby ograniczyć zachowania antyspołeczne
  Czytaj następny artykuł:
Policja użyła gumowych kul przeciw protestującym w Hongkongu. Premier Wielkiej Brytanii wzywa władze do "wysłuchania trosk swoich obywateli"