Wiadomości
Polski minister rolnictwa chce wprowadzić żubry i bobry na listę zwierząt jadalnych
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski rozważa możliwość wpisania bobrów i żubrów na listę zwierząt łownych, a co za tym idzie, również jadalnych.
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski rozważa możliwość wpisania bobrów i żubrów na listę zwierząt łownych, a co za tym idzie, również jadalnych.
Minister uzasadnia, że bobry przez wieki gościły na stołach Polaków. Obecnie jest ich 100 tysięcy i wyrządzają ogromne straty w rolnictwie.
Nikt nie chce też odstrzelić nadmiaru bobrów, bo upolowanych nie można w żaden sposób wykorzystać.
- To były zwierzęta, które przez wieki były w menu Polaków. Bobry miały silne zakorzenienie w polskiej tradycji kulinarnej. Później bobrów było bardzo mało, dlatego zostały wpisane na listę gatunków chronionych. W tej chwili szacuje się, że jest ich 100 tysięcy.
- Prowadzę rozmowy z ministerstwem środowiska by przekwalifikować bobra i wprowadzić go na listę zwierząt łownych – wyjaśnił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania: Od 31 lipca zmieniają się przepisy dla właścicieli psów

Wielka Brytania: Jeden błąd może podnieść koszt ubezpieczenia na całe ży…

Trzecia fala upałów w Wielkiej Brytanii. Tym razem problemem będzie nie …

Supermarkety w Wielkiej Brytanii pilnie proszą o zwrot produktów. „Nie j…

Kolejne polskie lotnisko znosi limit płynów. Skorzystają także podróżni …

Ryanair wprowadza ułatwienie na 3 lotniskach w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania: nawet 2672 GBP w lipcu. Cztery świadczenia z DWP i HMRC
