Wiadomości
Dwa meczety w Birmingham zaatakowane podczas trwającej tam modlitwy

Policja prowadzi dochodzenie po tym, jak dwa meczety w Birmingham zostały zaatakowane podczas trwającej tam modlitwy.
Policja prowadzi dochodzenie po tym, jak dwa meczety w Birmingham zostały zaatakowane podczas trwającej tam modlitwy.Uzbrojeni policjanci zostali wysłani na Fosbrooke Road i Hob Moor Road w Small Heath wczoraj wieczorem (środa, 15 sierpnia).
Nieznani napastniczy, około około 22.00, wybili szyby za pomocą proc i kulek łożyskowych w meczecie Masjid Qamarul Islam.
Następnie 20 minut później w ten sam sposób zaatakowali Meczet Al-Hijrah.
Według oświadczenia jakie podała policja uzbrojeni oficerowie policji zostali rozmieszczenia na miejscu zdarzenia jako środek ostrożności.
Policja odzyskała kulki łożyskowe i uważa ze użyte proce musiały być bardzo duże i na szczęście nikt nie ucierpiał podczas tego ataku.
Przyczyny ataków nie są jasne na tym etapie, ale funkcjonariusze kontynuują patrolowanie obszaru, aby uspokoić wiernych i lokalnych mieszkańców.
Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Supermarkety ostrzegają: Przez Brexit wzrosną ceny produktów spożywczych | Czytaj następny artykuł: Sprawca ataku na brytyjski parlament mieszka w Birmingham |
Gorące Tematy

Brytyjska sieć piekarni po 109 latach ogłasza upadłość i zamyka wszystki…

Wielka Brytania podnosi poziom zagrożenia terrorystycznego. Padł pilny a…

Lot Ryanaira do Wielkiej Brytanii nagle przekierowany 150 mil od celu. L…

Wielka Brytania będzie cieplejsza niż Hawaje i Ateny. Nagły zwrot pogody…

Leki znikają z aptek w Wielkiej Brytanii. Pacjenci alarmują i szukają ic…

Wielka Brytania: kryzys kosztów życia wraca z nową siłą. Już 3 miliony g…

Wielka Brytania pobiera więcej podatków od majątku niż inne bogate kraje