Wiadomości
Wielka Brytania i Unia nie doszły do porozumienia w sprawie Brexitu
"Pomimo naszych wysiłków i znacznych postępów, (...) osiągnięcie całkowitego porozumienia okazało się dziś niemożliwe" - powiedział Juncker na konferencji prasowej. Dodał, że Bruksela jest gotowa na kontynuowanie negocjacji w tym tygodniu. "To nie jest porażka, to początek ostatniej rundy i jestem przekonany, że osiągniemy porozumienie w tym tygodniu" - dodał.
Szef KE podkreślił, że spotkanie było konstruktywne, a May jest "twardą i niełatwą negocjatorką". "Broni punktu widzenia Wielkiej Brytanii z całą energią, a ja robię to samo w imieniu Unii Europejskiej. (...) Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie osiągnąć wystarczające postępy w rozmowach przed szczytem europejskim, który odbędzie się 15 grudnia" - dodał.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Matka za karę kazała dziecku stać w nocy na ulicy | Czytaj następny artykuł: Najlepsza świąteczna reklama? BBC opublikowało wzruszający świąteczny film |
Gorące Tematy

Wielka Brytania rozważa ograniczenia dla kierowców. Możliwy limit 50 mph…

Wielka Brytania: prawie milion właścicieli domów czeka szok kosztów. Rat…

Pilne ostrzeżenie w Wielkiej Brytanii. Supermarkety proszą o zwrot produ…

Wielka Brytania podnosi płacę minimalną od 1 kwietnia 2026. Miliony prac…

Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają 200 GBP dodatku bezpośre…

Wielka Brytania cieplejsza niż Ibiza. Nadchodzi nawet 20°C – możliwy naj…

Dwa dodatki po 150 GBP dla osób w Wielkiej Brytanii. Rząd potwierdza wsp…