Wiadomości
Brytyjska dziennikarka zachwyca się polskim miastem

"Jest tak piękny, że zrujnuje twoje oczekiwania dotyczące postkomunistycznych czasów" – w ten sposób autorka popularnego brytyjskiego portalu rozpoczyna tekst poświęcony Gdańskowi.
"Jest tak piękny, że zrujnuje twoje oczekiwania dotyczące postkomunistycznych czasów" – w ten sposób autorka popularnego brytyjskiego portalu rozpoczyna tekst poświęcony Gdańskowi.Pracująca dla portalu mirror.co.uk dziennikarka, Sue Jolly, od lat była przekonana o tym, że w Polsce nie ma niczego ładnego, czy nawet przyciągającego uwagę.– Zobaczyłam ludzi popijających kawę w ogródkach przed kawiarniami, spacerowałam promenadą nad piękną rzeką, przy której cumują jachty, a teraz idę ulicami pięknego starego miasta z budynkami o wspaniałych fasadach.
Przez chwilę się nawet zastanawiałam, czy przypadkiem nie wsiadłam do niewłaściwego samolotu i nie wylądowałam w Amsterdamie – opisywała zachwycona autorka. "Nigdy nie sądziłam, że kiedykolwiek to powiem. Gdańsk jest czarujący" - dodała.
Dziennikarka zachwyca się też pysznymi lodami, "mimo, że Polacy mają mroźne zimny, też lubią lody" i wspomina o niskich cenach. Na koniec autorka zachęciła wszystkich do odwiedzenia Polski.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: West Midlands Police postrzeliła człowieka - pierwszy raz od 17 lat! | Czytaj następny artykuł: Karuzela rozpadła się w powietrzu - jedna osoba nie żyje |
Gorące Tematy

Pierwsza taka sytuacja w historii Wielkiej Brytanii. Nowe dane nie pozos…

Wielka Brytania: ambasada RP wydaje ważny komunikat o paszportach

Ryanair wprowadza poważne zmiany jeszcze przed wakacjami. Pasażerowie mo…

Aldi, Tesco i inne supermarkety wydają pilne alerty. Klienci muszą spra…

Największe banki w Wielkiej Brytanii zasypane skargami. Klienci otrzymyw…

Wielka Brytania: Bank Anglii utrzymuje stopy, ale ostrzega przed podwyżk…

Bank Anglii może utrzymać stopy procentowe. Kredytobiorcy w Wielkiej Bry…