Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Atak nożownika w Hurghadzie

Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne po ataku nożownika w jednym z ośrodków wypoczynkowych w kurorcie Hurghada w Egipcie.

Ofiary śmiertelne piątkowego ataku nożownika w Hurghadzie, na wschodzie Egiptu, to dwie obywatelki Niemiec, a nie Ukrainy, jak podawano wcześniej - poinformował szef regionalnych sił bezpieczeństwa generał Mohamed el-Hamzawi.

Wcześniej agencje podawały za anonimowymi przedstawicielami egipskiego MSW i sił bezpieczeństwa, że obrażenia odnieśli trzej Serbowie i Polak. Tymczasem w najnowszych relacjach mowa jest o rannych obywatelach Czech i Ukrainy.

Do ataku doszło na terenie hotelu Sunny Days El Palacio Hotel. Jak oświadczyło MSW, wstępne ustalenia wskazują, że sprawca ataku dostał się do hotelu na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych, przypłynąwszy do niego morzem z położonej w pobliżu plaży publicznej. Ministerstwo podało, że poszkodowani w ataku turyści zostali przewiezieni do szpitala.

Zaledwie kilka godzin wcześniej pięciu egipskich policjantów zginęło w Gizie, gdzie domniemani dżihadyści ostrzelali ich radiowóz.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Właściciele aut VW mają problemy po usunięciu urządzeń oszukujących na testach emisji spalin
 Czytaj następny artykuł:
W weekend drogowcy zamkną 38 (M) Aston Expressway i Spaghetti Junction