Wiadomości
Polacy ciężko pracują tylko przez pierwsze dwa lata, potem są tak samo leniwi jak Brytyjczycy!
Skargi na to, że brytyjscy pracownicy są bardziej leniwi niż imigranci z Europy Środkowej i Wschodniej są nietrafione - wynika z rezultatów przełomowego badania na ten temat.
Naukowcy odkryli, że wysoki poziom etyki pracy, z którym identyfikowani są imigranci, zanika po dwóch latach pobytu w Wielkiej Brytanii. Po tym okresie zagraniczni pracownicy biorą tyle samo dni zwolnienia chorobowego i są tak samo leniwi jak, rodzimi mieszkańcy UK. Oznacza to, że Brytyjczycy mogą mieć trudności ze zdobyciem zatrudnienia tylko dlatego, że ich narodowość jest błędnie kojarzona z lenistwem i brakiem chęci do ciężkiej pracy - uważają badacze z Uniwersytetu w Bath.
Wyniki badania pojawiły się niedługo po tym, jak ministrowie oświadczyli, że należy wprowadzić w życie przepisy zniechęcające pracodawców do zatrudniania po Brexicie taniej siły roboczej z Europy kontynentalnej – donosi Daily Mail.
Raport z badania dowodzi, że Polacy oraz obywatele siedmiu innych państw, które dołączyły do Unii Europejskiej w 2004 roku byli początkowo trzy razy mniej skłonni do opuszczania dni pracy niż mieszkańcy Wielkiej Brytanii i chcieli pracować na nadgodzinach. Ekonomiści utożsamiają frekwencję z etyką pracy. Jest to jedna z najbardziej cenionych przez firmy cech.
Badacze sugerują, że ciążka praca wykonywana przez imigrantów ma na celu zasygnalizowanie pracodawcy ich wartości. Jest to również rekompensata za brak umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
czwartek, 25 maja 2017 20:43
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Nowy obowiązek dla podróżnych z Wielkiej Brytanii wybierających się do k…
Brytyjskie lotnisko wydaje ważne oświadczenie dla wszystkich podróżnych
DWP rozpoczyna kontrole kont bankowych – co oznacza to dla mieszkańców W…
Pilne ostrzeżenie dla kierowców z Wielkiej Brytanii – już niedługo nowe …
Aldi wprowadza tani gadżet do domu, kosztuje 3,95 GBP i znacząco skraca …
Wiek emerytalny w Wielkiej Brytanii może wzrosnąć nawet do 74 lat
Wielka Brytania wprowadza nowe taryfy energetyczne – gospodarstwa domowe…