Wiadomości
Czy Polska przyjmie na leczenie syryjskie sieroty?
- Sopot poprosił nas o przygotowanie do wyjazdu na leczenie dziesięciorga dzieci, Kraków mówi o pięciorgu. Wiemy, że prezydent Gdańska także chciałby pomóc. Jesteśmy przygotowane na piętnaścioro - dwadzieścioro dzieci, które dostałyby opiekę medyczną, operacje ratujące życie, dopasowanie protez czy rehabilitację w naszym kraju - powiedziała Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.
MSWiA nie zgodziło się tymczasem, aby Sopot przyjął dziesięcioro dzieci z syryjskiego Aleppo. W uzasadnieniu swojej decyzji ministerstwo napisało, że lepiej pomagać uchodźcom na miejscu, tam gdzie się schronili. Rzecznik rządu zapewnił, że ostateczna decyzja w tej sprawie nie zapadła. Prezydent Karnowski liczy na spotkanie z przedstawicielem rządu w tej sprawie.
- Przede wszystkim chodzi o sprowadzenie dzieci na leczenie i rehabilitację. Okres sześciu tygodni czy kilku miesięcy nie oznacza osiedlenia się. Nie chcemy ich odrywać od rodzin. Chcemy im pomóc w możliwie dogodny sposób - mówiła druga pracownica Polskiej Misji Medycznej, Ewa Piekarska.
Źródło:x-news.pl
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania kończy z pracą na całe życie. Rząd ogłasza duże zmiany d…

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. DWP potwierdza ważną zmianę

51-letnia Polka zamordowana w Wielkiej Brytanii. Poruszające oświadczeni…

Reform UK zapowiada nowy podatek dla firm zatrudniających cudzoziemców

Wielka Brytania i UE przyspieszają reset relacji po Brexicie. Padła konk…

Najlepsze nadmorskie miasteczko w Anglii? To miejsce potrafi zachwycić

Nowe zasady podróży po UE. Zmiany odczują pasażerowie Ryanaira, easyJet,…