Wiadomości
Andrzej Wajda nie żyje.

Nie żyje Andrzej Wajda. Wybitny polski reżyser miał 90 lat.
Nie żyje Andrzej Wajda. Wybitny polski reżyser miał 90 lat.W 2000 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości. Był także Kawalerem Orderu Orła Białego. Do jego najbardziej znanych filmów należą: "Popiół i diament", "Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza" czy "Katyń". Ostatnie i zarazem 40. dzieło Wajdy to "Powidoki". Reżyser zmarł wieczorem w niedzielę 9 października.
Źródło:x-news.pl
Data utworzenia: poniedziałek, 10 października 2016 06:30
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Norwegia chce zakazać noszenia burek w szkołach i na uniwersytetach | Czytaj następny artykuł: Nie będzie Bonfire Night w Pype Hayes |
Gorące Tematy

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. 2026 rok przyniesie ogromne zmi…

Wielka Brytania buduje zupełnie nowe miasteczko. Tysiące domów i pełna i…

Pasażerowie nie wierzyli własnym oczom. Martwa kobieta wniesiona na pokł…

Wielka Brytania zaostrza kontrole benefitów. DWP zapowiada spotkania „tw…

Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2 i TUI. Najnowsze zasady bagażu podręczn…

Popularna linia lotnicza ogłasza 8 tras z UK. W tym z Birmingham do Gdań…

Tysiące kierowców utknęło w Dover. Problemy z IT powodują kolejki na gra…