Wiadomości
Uchodźcy z "dżungli" szturmują drogę w dniu rozpoczęcia budowy 4-metrowego muru.

Uchodźcy z "dżungli" w Calais na północy Francji nie ustają w wysiłkach, by dostać się do Wielkiej Brytanii.
Uchodźcy z "dżungli" w Calais na północy Francji nie ustają w wysiłkach, by dostać się do Wielkiej Brytanii.W dniu rozpoczęcia budowy 4-metrowego muru, oddzielającego obozowisko od drogi, przypuścili szturm na trasę prowadzącą do portu. Doszło do zamieszek, musiała interweniować policja. Zatrzymano kilkanaście osób.
Na rozkaz francuskich władz w Calais rozpoczęła się budowa 4-metrowego muru. Ma on oddzielić imigrantów od trasy prowadzącej do Wielkiej Brytanii.
Uchodźcy często w agresywny sposób atakowali jadące w tamtą stronę tiry i ich kierowców. Do tej pory, znajdujące się niedaleko drogi obozowisko uchodźców oddzielone było drutem kolczasty, ale okazał się on niewystarczającym zabezpieczeniem.
Źródło:x-news
Data utworzenia: czwartek, 22 września 2016 06:52
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: 16-letni Syryjczyk zatrzymany w Niemczech. Miał przygotowywać zamach | Czytaj następny artykuł: Strzelanina przy Manor Park Grove w Northfield – policja wszczęła dochodzenie |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: Nawet 640 GBP rocznie i droższe paliwo. Kierowcy zapłac…

Dodatek 300 GBP trafi na konta bankowe tysięcy mieszkańców Wielkiej Bryt…

Wielka Brytania: terminy wypłat świadczeń w kwietniu 2026. Ważne zmiany …

Wiosenna fala ciepła nadciąga do Wielkiej Brytanii. Temperatury osiągną …

Ponad 5 mln mieszkańców Wielkiej Brytanii może odzyskać nawet 625 GBP z …

Wielka Brytania: pilne posiedzenie sztabu kryzysowego Cobra. Rząd ostrze…

Wielka Brytania: HMRC bierze pod lupę miliony sprzedawców online. Nawet …