Wiadomości
Video: Niezwykły eksperyment dotyczący przemocy wobec kobiet
W trzyminutowym filmie występują chłopcy w wieku od sześciu do jedenastu lat oraz dziewczynka. Chłopcy proszeni są najpierw o prawienie jej komplementów, wykonywanie miłych gestów, czy zabawnych min. Następnie, dla kontrastu, słyszą, że mają ją uderzyć. Widać, że chłopcy są zszokowani i zasmuceni tą ostatnią prośbą.
W odpowiedzi na zachęty operatora kamery każdy z nich odmawia wykonania tego zadania. Zapytani dlaczego, odpowiadają, że dziewczyn nie wolno bić, że nie chcą ich skrzywdzić. Ostatni uczestnik oświadcza, że nie zrobi tego, gdyż jest mężczyzną.
Na końcu filmu pojawia się napis: „W dziecięcym świecie kobiety nie stają się ofiarami przemocy”.
Data utworzenia: środa, 07 stycznia 2015 08:40
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Szkoła w Washwood Heath zamknięta ze względu na plagę myszy | Czytaj następny artykuł: Liczba bezdomnych Rumunów w Londynie wciąż wzrasta |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: DWP wypłaci dodatek 194 GBP tygodniowo, niezależnie od …

Najlepsze miejsce do życia w Wielkiej Brytanii wybrane. Historyczne mias…

Wielka Brytania: terminy wypłat świadczeń w kwietniu 2026. Ważne zmiany …

Bank Anglii wydaje ważne ostrzeżenie dla właścicieli domów. Stopy procen…

Ponad 5 mln mieszkańców Wielkiej Brytanii może odzyskać nawet 625 GBP z …

Wielka Brytania: apel o pracę z domu i oszczędzanie energii. Kryzys na B…

Niepokojące dane z Wielkiej Brytanii. Zadłużenie państwa rośnie szybciej…