Wiadomości
Władimir Putin twierdzi, że Zachód „planował inwazję na Rosję”
Podżegający do wojny prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził dziś, że Rosja przeprowadziła „prewencyjny” atak na Ukrainę i bronił swojej wojny podczas przemówienia w dniu zwycięstwa.
Podżegający do wojny prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził dziś, że Rosja przeprowadziła „prewencyjny” atak na Ukrainę i bronił swojej wojny podczas przemówienia w dniu zwycięstwa.
Prezydent Rosji Władimir Putin, którego zdrowie jest przedmiotem wielu plotek, przemawiał w poniedziałek w czasie parady z okazji Dnia Zwycięstwa.
Odniósł się do trwającej rosyjskiej agresji na Ukrainę, przekonując, że niszczycielska interwencja była „jedynym słusznym rozwiązaniem” dla Rosji.
Przywódca Kremla próbował usprawiedliwić swoją inwazję, twierdząc, że Rosja jest w niebezpieczeństwie.
Wbrew faktom powiedział też, że Zachód szykował się do „inwazji na Rosję”, a zaatakowanie Ukrainy nazwał ruchem wyprzedzającym.
Zwracając się bezpośrednio do żołnierzy, Putin powiedział: „Walczycie o nasz naród w Donbasie, o bezpieczeństwo naszej ojczyzny, Rosji”.
Rosyjski prezydent kontynuował: „Jesteśmy dumni z pokolenia zwycięzców, a naszym obowiązkiem jest zachowanie pamięci o tych, którzy pokonali nazizm”.
Później powiedział, że „horror wojny międzynarodowej” nie powinien się powtarzać.
W 11-minutowym przemówieniu Putin nie wspominał o żadnych postępach, jakie poczynił na wojnie i nie powiedział, kiedy jego zdaniem ona się skończy.
Powiedział Rosjanom, że nigdy nie zrezygnuje z miłości do Ojczyzny, ponieważ Zachód przygotowuje się do inwazji na Rosję.
Putin stwierdził, że planowano „agresję” na Rosję i twierdził, że Kijów tworzy „niedopuszczalne zagrożenie”, powtórzył też kłamstwo o nazizmie na Ukrainie.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Miliony ludzi w Wielkiej Brytanii głodują z powodu wzrostu kosztów utrzymania | Czytaj następny artykuł: Rachunki za energię wzrosną do 3000 funtów, ostrzega szef Scottish Power |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: miliony klientów dostaną dodatkowe pieniądze. Wypłaty 8…

Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych udających się do Wie…

Wielka Brytania: DWP przyspiesza wypłaty. Miliony zobaczą pieniądze wcze…

To miasto w czołówce bezrobocia w Wielkiej Brytanii. Nawet 2 na 5 osób n…

Wielka Brytania przestawia zegarki. Kiedy zmiana czasu i dlaczego coraz …

Wielka Brytania podnosi opłaty wizowe. Nawet o 222 GBP więcej już od kwi…

Wielka Brytania: Braki paliwa na stacjach supermarketów. Asda ostrzega p…
