Wiadomości
40 Irakijczyków zatrzymanych na granicy polsko-niemieckiej
Niemiecka policja zatrzymała 40 Irakijczyków, którzy nielegalnie przedostali się przez granicę z Polską w okolicach Łęknicy. Migranci twierdzą, że przemytnicy w nocy z wtorku na środę przywieźli ich ciężarówką w okolice przejścia granicznego. Wszyscy - mężczyźni, kobiety i dzieci - są członkami jednej rodziny.Policja otrzymała sygnał od taksówkarza z Bad Muskau, którego obcokrajowcy prosili o podwiezienie do Berlina lub Frankfurtu. Podczas akcji, w której wykorzystano także śmigłowiec, funkcjonariusze natknęli się na kilka grup migrantów.
Rzecznik policji w Goerlitz Michael Engler tłumaczył, że aktualnie ustalana jest tożsamość zatrzymanych. Kiedy procedura zostanie zakończona imigranci trafią do najbliższej placówki Federalnego Urzędu Migracji i Uchodźców. Michael Engler nie krył zaskoczenia, iż pomimo prowadzenia wspólnych patroli przez polskich i niemieckich pograniczników, tak duża grupa imigrantów była w stanie niezauważenie przekroczyć granicę Polski z Niemcami.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania zmienia prawo pracy. Chorobowe od pierwszego dnia i nowe…

Pierwsze mieszkanie w Wielkiej Brytanii bez depozytu. Nowa hipoteka traf…

Wielka Brytania zmienia zasady wjazdu. Od 25 lutego nowe przepisy dla po…

Wielka Brytania zaskoczona nowymi danymi: odnotowano wzrost powyżej prog…

200 GBP wsparcia w styczniu 2026. Gospodarstwa domowe mają ostatnie dni …

Nowe zasady bagażu w 2026 roku. Jet2, easyJet i Ryanair zaostrzają reguł…

DWP wydaje pilne ostrzeżenie: od kwietnia 2026 tysiące osób stracą świad…