Wiadomości
Jaguar Land Rover rozbuduje fabrykę w Wolverhampton i zatrudni 700 dodatkowych osób
Koncern zainwestuje w rozbudowę 450 mln funtów. Dzięki temu dwukrotnie powiększy powierzchnię zakładu. Docelowo ma on mieć 18,581 m2. W otwartej w 2014 roku przez królową Elżbietę II fabryce pracuje obecnie 700 osób. Firma planuje zwiększyć zatrudnienie o kolejnych 700 pracowników.
Przedstawiciel JRL tłumaczy, że decyzja o rozbudowie została podyktowana wzrostem popytu na światowych rynkach. Dyrektor wykonawczy producenta Mark Wright mówi, że powiększenie placówki w Wolverhampton jest absolutnie kluczowe dla globalnej ekspansji marki. Firma musi zwiększyć wydajność. Pierwsza faza realizacji tego założenia rozpoczęła się rok temu i jej rezultaty są bardzo dobre. Realizacja kolejnego etapu potrwa od 2 do 3 lat.
Obecnie w Wolverhampton produkowanych jest 400 tys. silników rocznie. Jeden egzemplarz zjeżdża z taśmy montażowej średnio, co 40 sekund.
Data utworzenia: wtorek, 24 listopada 2015 12:24
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Czerwcowy wypadek w Alton Towers był spowodowany błędem ludzkim | Czytaj następny artykuł: Studia w Wielkiej Brytanii jedne z najdroższych na świecie |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: Nawet 640 GBP rocznie i droższe paliwo. Kierowcy zapłac…

Wielka Brytania: terminy wypłat świadczeń w kwietniu 2026. Ważne zmiany …

Ponad 5 mln mieszkańców Wielkiej Brytanii może odzyskać nawet 625 GBP z …

Wiosenna fala ciepła nadciąga do Wielkiej Brytanii. Temperatury osiągną …

Wielka Brytania: apel o pracę z domu i oszczędzanie energii. Kryzys na B…

Dodatek 300 GBP trafi na konta bankowe tysięcy mieszkańców Wielkiej Bryt…

Wielka Brytania: HMRC bierze pod lupę miliony sprzedawców online. Nawet …