Wiadomości
Za sprawą kanclerza Osborne’a chiński prezydent nie odwiedzi Birmingham
Wizyta chińskiego prezydenta w UK jest bardzo istotna z punku widzenia umów handlowych zawieranych z tą drugą największą gospodarką świata. Jak dowiedział się „Birmingham Mail”, Osborne wolał, aby Xi Jinping odwiedził Manchester, który jest centrum stanowiącego oczko w głowie kanclerza projektu „Northern Powerhouse”.
Z kolei Birmingham naciskało na wizytę prezydenta i sami Chińczycy byli chętni do odwiedzenia miasta. W planach było, bowiem ogłoszenie przeniesienia przez firmę Changan Automobile swojej siedziby głównej do Birmingham Business Park (co wiąże się ze stworzeniem setek miejsc pracy) oraz poinformowanie opinii publicznej o inwestycjach w sieć kolejową i infrastrukturę. W ubiegłym miesiącu sam Osborne zaprosił chińskie firmy do udziału w staraniach o uzyskanie kontraktu na budowę odnogi HS2, która ma łączyć Birmingham z Londynem. Koszt tej inwestycji to 50 mld funtów.
Chińczycy postępując zgodnie z przyjętymi zwyczajami, zgodzili się na propozycję zmiany i w czwartek 22 października prezydent wyląduje w Manchesterze. Zostanie tam do piątku.
Data utworzenia: wtorek, 20 października 2015 12:32
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Nocna awantura w Moseley – kobieta i mężczyzna ugodzeni nożem | Czytaj następny artykuł: Coraz wyższe opłaty za wynajem domu w West Midlands |
Gorące Tematy

Ryanair wprowadza ważną zmianę na wszystkich lotach. Dwa przedmioty pole…

Benefity zamiast pracy. W Wielkiej Brytanii 10 mln osób zgłasza niepełno…

Wielka Brytania planuje pobierać podatek, zanim jeszcze zarobisz. Ogromn…

Jakie są realne dochody w Wielkiej Brytanii? Najnowsze dane zaskakują

9-letnia dziewczynka zamordowana w Wielkiej Brytanii. Aresztowano nastol…

Funt gwałtownie traci na wartości. Nowe dane z Wielkiej Brytanii zaskocz…

Wielka Brytania: tysiące kierowców niesłusznie ukaranych. Mandaty za nad…