Wiadomości
Gospodarka Birmingham hamuje – wyprzedzają ją miasta w Staffordshire i Black Country

Gospodarki miast położonych w Staffordshire oraz Black Country wyprzedzają Birmingham w rozwoju.
Gospodarki miast położonych w Staffordshire oraz Black Country wyprzedzają Birmingham w rozwoju.Raport „Regional Growth Tracker” przygotowany przez Royal Bank of Scotland pokazuje, że rozwój gospodarczy w Staffordshire w ciągu dwunastu miesięcy do marca tego roku ukształtował się na poziomie 2.4 proc. Tuż za tym hrabstwem uplasowały się Wolverhampton oraz Sandwell z wynikiem 2.1 proc. To lepiej niż Birmingham, które zanotowało wzrost w wysokości 1.9 proc. Kolejne miejsce przypadło Walsall – 1.8 proc.
Na końcu listy znalazło się Dudley osiągając 0.4 proc. – jeden z najgorszych wyników w całym kraju. Urzędnicy w tym mieście już od dawna byli nawoływaniu do podjęcia decyzji o renowacji centrum Dudley i wdrożeniu ambitnych projektów, ale dopiero teraz przygotowano plan przebudowy, która będzie kosztować 50 mln funtów.
Data utworzenia: sobota, 11 lipca 2015 08:14
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Niepokojące prognozy dla Wielkiej Brytanii. Liczby mogą zaskoczyć

UE wprowadza ogromne zmiany w podróżach ze zwierzętami z Wielkiej Brytan…

Wielka Brytania: samolot EasyJet był „za ciężki”, by wystartować. Pasaże…

Ryanair, easyJet i Jet2 wydają pilne ostrzeżenia dla pasażerów. Wyjaśnio…

Unijny kraj rezygnuje z kontroli biometrycznych dla Brytyjczyków. Nawet …

Aldi otworzy nowe sklepy w Wielkiej Brytanii za £40 mln. Oto lista lokal…

Wielka Brytania: rachunki za energię wzrosną od lipca. Podwyżka niższa n…