Wiadomości
Włamali się do banku – jeden z nich musi oddać 3 tys. funtów, a drugi £1
W czerwcu 2012 roku Karl White i James Kennea włamali się do banku w Atherstone przy pomocy koparki, która utorowała im drogę do wewnątrz. Ukradli wtedy 6 tys. funtów. Obaj przyznali się także do posiadania imitacji broni oraz planowania kolejnego napadu na samochód z pieniędzmi. Te zarzuty sprawiły, iż Warwick Crown Court skazał każdego z nich na 18 lat więzienia.
W związku z tym, że mężczyźni muszą wypłacić także rekompensatę bankowi, oceniono ich możliwości finansowe. W przypadku White’a ustalono, że posiada drogi zegarek, który może spieniężyć, może sprzedać samochód lub zastawić dom. Dlatego on musi w ciągu sześciu miesięcy oddać 3,068 funtów - pisze Birmingham Mail.
Dużo łagodniej potraktowano Keenea. Stwierdzono, że nie posiada żadnych aktywów, którymi mógłby spłacić karę, dlatego w ciągu 28 dni musi uiścić rekompensatę w wysokości 1 funta. Zastrzeżono jednak, że jeśli w przyszłości dorobi się majątku, jego część może zostać skonfiskowana na poczet odszkodowania.
Data utworzenia: wtorek, 03 lutego 2015 12:46
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: W Wielkiej Brytanii będą mogły przychodzić na świat dzieci trojga rodziców | Czytaj następny artykuł: Pod koniec lutego w Birmingham otwarte zostanie nowe kino Everyman Cinema |
Gorące Tematy

Bunt pasażerów Wizz Air w Wielkiej Brytanii. Na pokładzie było niemal 38…

UK: HMRC wypłaca nawet 1000 GBP. Nie wszyscy w wiedzą o tej uldze

Osiem banków w Wielkiej Brytanii płaci za zmianę konta. Do zdobycia nawe…

HMRC wydał ważne przypomnienie dla emerytów.

Universal Credit może wzrosnąć. Posłowie naciskają na rząd Wielkiej Bryt…

Pilot Wizz Air zdradził, które miejsca w samolocie są najlepsze

Wielka Brytania. Rodziny mogą sporo zaoszczędzić na wakacyjnych podróżac…